• Prevádzka počas jarných prázdnin

• Oznamujeme rodičom, že vzhľad  na dostatočný počet prihlásených detí (spolu 20 detí), prevádzka MŠ počas  jarných prázdnin, v dňoch 28.2.- 4.3.2022 BUDE. Naďalej sledujte aktuálne oznamy na našej stránke a na Edupage. Ďakujeme za pochopenie!

• OZNAM - aktuálne doplnenie tlačív a informácií

• - DIEŤA MÔŽE ÍSŤ DO ŠKOLY LEN AK JE NEGATÍVNE!
            Lekár nevydáva potvrdenie o ukončení izolácie a karantény a ani o
            výnimke z karantény.

- Po návrate z karantény rodič vypisuje „Písomné vyhlásenie  o bezpríznakovosti"
            - Dieťa po prekonaní Covidu je 10 dní bez telesnej výchovy
            - Po prekonaní Covidu a po karanténe NEVYŽADUJEME potvrdenie od
            lekára. Predloží sa iba „Písomné vyhlásenie o bezpríznakovosti“.

OČR
            Rodič má nárok na ošetrovné (OČR) ak riaditeľ školy alebo regionálny
            úrad verejného zdravotníctva rozhodol o prerušení vyučovania v triede
            žiaka do 11 rokov, rodič môže zažiadať o OČR priamo na webovej stránke
            Sociálnej poisťovne: https://eformulare.socpoist.sk/sluzby/ziadosti-o-ocr alebo ak dieťa
            vyžaduje celodenné ošetrovanie na základe potvrdenia všeobecného
            lekára pre deti a dorast.
            Ak rodič nechá dieťa doma na základe vlastného rozhodnutia, nárok na OČR mu nevzniká.

TLAČIVÁ

Dávame do pozornosti možnosť rodiča /ZZ dieťaťa využiť tlačivo Oznamenie_o_vynimke_z_karanteny(3).docx vtedy, ak dieťa prekonalo ochorenie COVID 19 nie viac ako pred 180 dňami. V tomto prípade je dieťaťu umožnené v čase karantény navštevovať MŠ. Upozorňujeme, že rodič má povinnosť oznámiť MŠ pozitivitu svojho dieťaťa, teda, že prekonalo ochorenie COVID 19. MŠ má povinnosť hlásiť týždenne prípady pozitivity detí a zamestnancov na Regionálny úrad verejného zdravotníctva do Trnavy, ďakujeme za pochopenie. Do pozornosti pridávame aj aktuálne tlačivo a Cestne_vyhlasenie_o_pozitivite.docx a o absolvovaní izolácie“ a tlačivo: Pisomne_vyhlasenie_o_bezpriznakovosti_-_aktualizacia_4.2.2022_(6).docx.

• OZNAM – Vianočné prázdniny

• Oznamujeme rodičom, že vzhľadom na nízky počet prihlásených detí (3 deti) na vianočné prázdniny, prevádzka MŠ počas týchto dní t.j. od 20.12.2021 do 7.1.2022 (spolu 13 pracovných dní) BUDE  PRERUŠENÁ, a to so súhlasom zriaďovateľa MŠ. Riadna prevádzka MŠ sa obnoví  po prázdninách  od 10.1.2022. Sledujte naďalej oznamy na stránke a cez Edupage. Ďakujeme za pochopenie!

• POZOR – dôležitý oznam Edupage

• Milí rodičia, vzhľadom na to, že komunikácia s vami je a BUDE predovšetkým prostredníctvom EDUPAGE, je nutné, aby ste ju využívali všetci. Preto žiadame rodičov, ktorí majú ešte stále problémy prihlásiť sa do Edupage, dali vedieť na tel.č.: 0901 702 305, či na email: zsmschtelnicaep@gmail.com. Ďakujeme za spoluprácu!

• OZNAM - OSPRAVEDLNENIE DOCHÁDZKY DIEŤAŤA

• Na základe aktualizovaného  Školského semaforu (15.10.2021)  je v platnosti nasledovné:

Rodič môže svojím rozhodnutím ospravedlniť dieťa s povinným predprimárnym vzdelávaním na 7 po sebe idúcich vyučovacích dní (víkendy a sviatky sa nepočítajú) aj z dôvodu ochorenia. Pri absencii viac ako  7(dieťa s PPV) po sebe idúcich vyučovacích dní z dôvodu ochorenia musí predložiť „Potvrdenie od lekára“ od všeobecného lekára pre deti a dorast, ktorý má vedomosť o prebiehajúcom ochorení (bez obmedzenia počtu ospravedlnení počas školského roka). Rodičia detí, s nepovinným predprimárnym vzdelávaním, „Potvrdenie od lekára“ nepredkladajú.

Rodič má nárok na ošetrovné (OČR) ak riaditeľ školy alebo regionálny úrad verejného zdravotníctva rozhodol o prerušení vyučovania v triede žiaka do 11 rokov, alebo ak žiak vyžaduje celodenné ošetrovanie na základe potvrdenia detského lekára. Ak rodič nechá žiaka doma na základe vlastného rozhodnutia, nárok na OČR mu nevzniká.

• OZNAM- jesenné prázdniny

• Oznamujeme rodičom, že vzhľadom na nízky počet prihlásených detí  na jesenné prázdniny (spolu 13 detí), prevádzka MŠ (podľa Čl.4.1 Prevádzka MŠ - Školského poriadku )  počas Jesenných prázdnin v dňoch 28.10-29.10.2021 t.j. dva pracovné dni NEBUDE. Riadna prevádzka MŠ pokračuje od 2.11.2021 t.j. utorok.

Poznámka:  Žiadame rodičov, aby 2.11.2021  po nástupe detí do MŠ, poslali/priniesli Vyhlásenie o bezinfekčnosti a Vyhlásenie o bezpríznakovosti.

Ďakujeme za pochopenie.

• Utorok21. 5. 2024