• Elokované pracovisko materská škola ako súčasť ZŠ s MŠ Nám.1.mája 3 Chtelnica, Zigmundíkova 456/14 je  zamerané na rozvíjanie kultúrnych a historických tradícií v regióne, prosociálneho správania sa detí, výchovy k zdravému životnému štýlu, na podporovanie pohybových návykov a schopností a na environmentálne aktivity

Materská škola má 4 triedy, poskytuje celodennú alebo poldennú starostlivosť deťom spravidla od 3 rokov (môže prijímať aj mladšie deti, nie však mladšie ako 2 roky-podľa kapacity MŠ a s prihliadaním na vypestované hygienické návyky u detí) až po vstup do ZŠ a dopĺňa rodinnú výchovu o výchovno-vzdelávaciu činnosť, zameranú na rozvoj osobnosti dieťaťa. Predškolská výchova je uskutočňovaná podľa Štátneho vzdelávacieho programu pre predprimárne vzdelávanie v materských školách (ŠPÚ,2016) a podľa Školského vzdelávacieho programu (2016).

MŠ je v prevádzke v pracovných dňoch v čase od 6.00 hod. - 16.30 hod.

• Usporiadanie denných činností (denný poriadok):

od 6.00

-Hry a činnosti podľa výberu detí

-Edukačné aktivity

-Pohybové a relaxačné cvičenia, zdravotné cvičenia

od 8.45

-Činnosti zabezpečujúce životosprávu, desiata( v dvoch zmenách)

-Dopoludňajšie cielené vzdelávacie aktivity

-hry a hrové činnosti v malých a veĺkých skupinách

-Pobyt vonku

od 11.15

-Príprava na obed, hygiena, obed ( v dvoch zmenách)