• Osvedčenie o získaní predprimárneho vzdelávania

• Oznamujeme rodičom predškolákov prijatých k septembru 2021  do ZŠ, že v školskom roku 2020/2021 materská škola vydáva osvedčenie len na základe žiadosti zákonného zástupcu.

Rodičia, ktorí majú záujem  o vydanie osvedčenia pre svoje dieťa, nech podajú žiadosť v MŠ do 18.6.2021.

Tlačivo je na dverách MŠ v euroobale.

• Fotenie predškolákov na tablo

• Oznamujeme rodičom predškolákov, prijatých do ZŠ, že fotenie detí na koncoročné tablo bude dňa 28.5.2021 (t.j. v piatok) v dopoludňajších hodinách. Zároveň oznamujeme rodičom detí, ktoré sa nefotili dňa 12.5.2021, že sa budú môcť fotiť tiež.

• Nové tlačivo o bezinfekčnosti

• Pod textom sa nachádza nové tlačivo Vyhlásenie o bezinfekčnosti, ktoré sa prikladá pri každom prerušení dochádzky dieťaťa do MŠ v trvaní viac ako tri po sebe nasledujúce dni (vrátane víkendov a sviatkov). Pri prerušení viac ako 5 dní(víkendy a sviatky sa nezapočítavajú) z dôvodu akéhokoľvek ochorenia sa predkladá potvrdenie o chorobe vydané všeobecným lekárom pre deti a dorast.

Nove_Vyhlasenie_o_bezinkekcnosti_c.4(1).docx

• Výskyt ovčích kiahní v MŠ

• Upozorňujeme rodičov  na výskyt ochorenia ovčích kiahní v MŠ, konkrétne v I.veľkej triede.

Žiadame rodičov, aby sledovali zdravotný stav detí a o výskyte ochorenia u vášho dieťaťa upovedomili MŠ:

Ďakujem za pochopenie!

Poznámka: pravidlá pre rodičov a MŠ od 17.5.2021 zostávajú nezmenené.

• Milé mamičky

• Druhá májová nedeľa je deň venovaný sviatku, kedy si pripomíname dôležitosť žien a matiek. Je to príležitosť poďakovať sa mamičkám za ich lásku a starostlivosť. Preto Vám milé mamičky chceme v mene Vašich detí poďakovať za nekonečnú trpezlivosť, lásku a obetavosť, ktorou zahŕňane svoje deti. Želáme Vám veľa lásky, nehy a hlavne, aby ste zo svojich detí mali vždy radosť.

Keďže našu spoločnosť trápi pandémia, rôzne opatrenia a obmedzenia, nemôžeme sa stretnúť ako to u nás býva zvykom na spoločnom posedení v materskej škôlke. Preto sme pre Vás pripravili spolu s Vašimi detičkami program formou videa, ktoré je zverejnené na našej webovej stránke. Veríme, že Vás to poteší. Prajeme ešte raz všetko najlepšie k Vášmu sviatku.

Kolektív MŠ

• Termín fotenia

• Oznamujeme rodičom, že plánované fotenie bude dňa  12. 5.2021 dopoludnia. Fotiť sa budú všetky prihlásené deti nasledovne:

1. Spoločné fotky celej triedy
            2.  Portréty

Poznámka: Termín fotenia tabla (predškoláci) spresníme.

• Pozor výskyt vši detskej

• Upozorňujeme rodičov na výskyt vši detskej v MŠ, v II.veľkej triede.

Ak sa vyskytne voš detská u vášho dieťaťa, upozornite MŠ a riaďte sa nasledovnými pokynmi:

-Upozornite lekára svojho dieťaťa za účelom potvrdenia diagnózy zavšivavenia a podľa jeho pokynov zabezpečte odvšivavenie dieťaťa,

-Požiadajte MŠ o posteľnú bielizeň vášho dieťaťa, ktorú následne vyperiete na vysokých teplotách a vyžehlíte,

-Používateúčinné vlasové  prípravky proti všiam a hnidám,

-Opätovný nástup dieťaťa do MŠ je možný po predložení potvrdenia od lekára, že dieťa je spôsobilé pre opätovný návrat do kolektívu.

• Pravidlá pre materskú školu a zákonných zástupcov od 3. 5. 2021

• Oznamujeme rodičom, že na základe Vyhlášky ÚVZ SR č. 197/2021 a informácie ministerstva školstva sa ruší povinnosť testovania rodičov. Naďalej však platí povinnosť odovzdať každý týždeň Vyhlásenie o bezinfekčnosti.

Pozor nové tlačivo o bezinfekčnosti: vyhlasenie_od_3.5(1).docx

Upozorňujeme, že na našej základnej škole sa vyskytol prípad pozitívneho testovania žiaka na COVID-19, dve triedy sú podľa usmernení RÚVZ TT v karanténe. Prosíme preto, aby rodičia pristupovali aj naďalej zodpovedne k protiepidemiologickým opatreniam aj v MŠ. Pretestovanie sa počas víkendu je  na dobrovoľnej báze.

• Zápis detí na predprimárne vzdelávanie do MŠ

• Oznamujeme rodičom, že zápis detí na predprimárne vzdelávanie do MŠ na šk.rok 2021/2022 bude v termíne 4. a 5.mája 2021 v čase od 13,00 hod. – do 16,00 hod. v budove MŠ

Žiadame rodičov, aby na zápis priniesli:

1.vyplnenú a od lekára potvrdenú Žiadosť na prijatie dieťaťa na predprimárne vzdelávanie podpísanú oboma rodičmi, aj v prípade, že rodičia nežijú v spoločnej domácnosti (z dôvodu ustanoveniu o správnom konaní). Žiadosť je k dispozícií na webovej stránke   školy www.mschtelnica.edupage.org, v sekcii Zápis do MŠ, prípadne je možné  žiadosť  vyzdvihnúť v MŠ,

2.rodný list dieťaťa - k nahliadnutiu

3.občiansky preukaz rodiča

4. prefotený zdravotný preukaz dieťaťa

Podmienky vstupu do budovy MŠ:

• Preukázanie sa negatívnym výsledkom testu(nie starším ako 14 dní) alebo platnou výnimkou, vstup do budovy po jednom,
            • horné dýchacie cesty prekryté respirátorom, alebo rúškom,
            • podpísané tlačivo: Vyhlásenie návštevníka školy o bezinfekčnosti

vyhlasenie_navstevnika_skoly.docx