• OZNAM – Vianočné prázdniny

• Oznamujeme rodičom, že vzhľadom na nízky počet prihlásených detí (3 deti) na vianočné prázdniny, prevádzka MŠ počas týchto dní t.j. od 20.12.2021 do 7.1.2022 (spolu 13 pracovných dní) BUDE  PRERUŠENÁ, a to so súhlasom zriaďovateľa MŠ. Riadna prevádzka MŠ sa obnoví  po prázdninách  od 10.1.2022. Sledujte naďalej oznamy na stránke a cez Edupage. Ďakujeme za pochopenie!

• POZOR – dôležitý oznam Edupage

• Milí rodičia, vzhľadom na to, že komunikácia s vami je a BUDE predovšetkým prostredníctvom EDUPAGE, je nutné, aby ste ju využívali všetci. Preto žiadame rodičov, ktorí majú ešte stále problémy prihlásiť sa do Edupage, dali vedieť na tel.č.: 0901 702 305, či na email: zsmschtelnicaep@gmail.com. Ďakujeme za spoluprácu!

• OZNAM - OSPRAVEDLNENIE DOCHÁDZKY DIEŤAŤA

• Na základe aktualizovaného  Školského semaforu (15.10.2021)  je v platnosti nasledovné:

Rodič môže svojím rozhodnutím ospravedlniť dieťa s povinným predprimárnym vzdelávaním na 7 po sebe idúcich vyučovacích dní (víkendy a sviatky sa nepočítajú) aj z dôvodu ochorenia. Pri absencii viac ako  7(dieťa s PPV) po sebe idúcich vyučovacích dní z dôvodu ochorenia musí predložiť „Potvrdenie od lekára“ od všeobecného lekára pre deti a dorast, ktorý má vedomosť o prebiehajúcom ochorení (bez obmedzenia počtu ospravedlnení počas školského roka). Rodičia detí, s nepovinným predprimárnym vzdelávaním, „Potvrdenie od lekára“ nepredkladajú.

Rodič má nárok na ošetrovné (OČR) ak riaditeľ školy alebo regionálny úrad verejného zdravotníctva rozhodol o prerušení vyučovania v triede žiaka do 11 rokov, alebo ak žiak vyžaduje celodenné ošetrovanie na základe potvrdenia detského lekára. Ak rodič nechá žiaka doma na základe vlastného rozhodnutia, nárok na OČR mu nevzniká.

• OZNAM- jesenné prázdniny

• Oznamujeme rodičom, že vzhľadom na nízky počet prihlásených detí  na jesenné prázdniny (spolu 13 detí), prevádzka MŠ (podľa Čl.4.1 Prevádzka MŠ - Školského poriadku )  počas Jesenných prázdnin v dňoch 28.10-29.10.2021 t.j. dva pracovné dni NEBUDE. Riadna prevádzka MŠ pokračuje od 2.11.2021 t.j. utorok.

Poznámka:  Žiadame rodičov, aby 2.11.2021  po nástupe detí do MŠ, poslali/priniesli Vyhlásenie o bezinfekčnosti a Vyhlásenie o bezpríznakovosti.

Ďakujeme za pochopenie.

• Spúšťanie EDUPAGE v MŠ

• Milí rodičia, MŠ spúšťa  systém EDUPAGE. Do vášho emailu vám prišiel prístupový kód-HESLO na prihlásenie, ktoré bolo  automaticky vygenerované na vašu  emailovú adresu.

Prihlásiť sa tak ním môžete buď na našej webovej stránke mschtrelnica.edupage.org  alebo prostredníctvom aplikácie, ktorú je potrebné si nainštalovať.

Prostredníctvom EDUPAGE  je možné odoslať, realizovať:

1.vyhlásenie o bezpríznakovosti,*

2. komunikovanie s triednymi učiteľmi,

4. prijímanie  domácich zadaní pre predškolákov/ostatné deti,

5.dištančné vyučovanie predškolákov,

6. prijímanie upozornení na našej webstránke.

*ak rodič/ZZ dieťaťa nemá možnosť, alebo nebude  posielať Vyhlásenie o bezpríznakovosti prostredníctvom Edupage, môže naďalej, ako doteraz, toto tlačivo priniesť vypísané, či vypísať v MŠ.

Poznámka: Ospravedlnenie detí naďalej ponechávame na vyplnení a odovzdaní tlačiva :Ospravedlnenie neprítomnosti dieťaťa (tlačivo pod textom). Upozorňujeme, že ak je dieťa choré, chýba viac ako 5 dní, musí zákonný zástupca predložiť ospravedlnenie od lekára taktiež listinnou formou.

Ďakujem za pochopenie, tešíme sa na spoluprácu!

ospravedlnenie_nepritomnostIi.docx

• Prerušenie prevádzky MŠ

Oznamujeme  rodičom, že dňa 23. 9. 2021 nebude základná škola s materskou školou v prevádzke z hygienických dôvodov. V čase vyučovania bude odstavená tečúca voda.

• POZOR - Dôležité oznamy!

• Vážení rodičia!
            Keďže od pondelka 13. 9. 2021 sa okres Piešťany bude nachádzať v oranžovej farbe COVID automatu, je potrebné predložiť Potvrdenie o bezpríznakovosti pre každé dieťa, ktorý nastúpi do materskej školy. Prosíme, aby ste tak urobili. Tlačivo je pod textom, prineste ho v pondelok 13.9.2021, alebo ho nájdete pri vstupe do MŠ.

Zverejňujeme tiež aktualizáciu školského semaforu pre šk.r.2021/2022 k 9.9.2021 z dôvodu vydania novej vyhlášky Úradom verejného zdravotníctva SR. (zdroj - www.minedu.sk )

Upozorňujeme všetkých rodičov, že nikto s príznakmi ochorenia dýchacích ciest nemá vstúpiť do budovy školy! Týka sa to aj takých prejavov ako je nádcha, bolesť hrdla či kašeľ! Tieto nariadenia sú dané usmerneniami ministerstva a ÚVZ SR.

Dôrazne preto žiadame,  aby ste tieto deti doliečili doma, aj keď má len  jeden deň teploty či hnačku, aspoň tri dni ho  pozorovali, prípadne  zavolali lekárovi a nešírili choroby v škole! Ďakujeme za pochopenie!

Ak MŠ bude vyžadovať potvrdenie od lekára, môžete použiť tlačivo Ospravedlnenie neprítomnosti dieťaťa v MŠ, či je predškolák alebo nie je. (upravené tlačivo je pod textom).Za takéto potvrdenie na našom tlačive  by ste nemali platiť poplatok.

Ospravedlnenie_nepritomnosti_dietata(1).docx

vyhlasenie_o_bezpriznakovosti(3).docx